ITTT Toefl Banner

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

Seviye Geçerli İngilizce Seviyesi CEFR TOEFL IELTS TOEIC
1. Beginner
 • Basic Vocabulary
 • Can Communicate on a simple level
A1 N/A 2.0-2.25 N/A
2. Elementary
 • Basic Grammer
 • Can is Communicate well in everday
 • Can understand some of what is said
A2 N/A 3.00 200-300
3. Pre-Intermediate
 • Can speak limited proficieny
 • Able to mantain simple face-to-face conversation on familiar topic
A3 N/A 3.5-4.5 301-500
4. Intermadiate
 • Can comfortable speak English
 • Can understand much of read and hear
B1 60-69 3.5-4.5 501-590
5. Upper Intermadiate
 • Can communicate effectively in most situations, discussing and expressing opinions
B2 70-84 5.0-6.0 591-730
6. Advanced
 • Can express yourself clearly
 • Have a sound grasp of major tenses and grammatical structures
C1 85-100 6.5-7.0 731-875
7. Proficiency
 • Can use range of language close to that your own language
 • No problem undertsanding and communicating
C2 101-120 7.5+ 876-990
...
Eşsiz Eğitim

Yüksek nitelikli, deneyimli ve güler yüzlü yerli ve yabancı öğretmenlerimizle beraber, etkili ve keyifli bir şekilde yabancı dil öğrenecek ve hayallerinize bir adım daha yaklaşacaksınız.

Kişiye Özel Eğitim

Yalnızca sınıf ortamında değil ; sosyal hayatınızda, turistik aktivitelerinizde kısacası sosyal yaşantınızın her noktasında kusursuzca kullanabileceğiniz eşsiz bir yabancı dil tecrübesine sahip olacaksınız.

Mükemmel Lokasyon

Şehrin merkezindeki kurs merkezimiz sahil kıyısına yalnızca birkaç dakika uzaklıkta olmakla beraber; alışveriş merkezi, bankalar ve daha bir çok birime ulaşabileceğiniz bir lokasyona sahiptir.

Topluluğumuz

Oxford Dil Okulları, İskenderun /HATAY bölgesinde eğitim kalitesi belgelerle ispatlanmış, kişiye özel eğitim veren tek yetkili TOEFL iBT Test Center olma özelliği ile de farkını bir kez daha ortaya koymaktadır.

İletişim Ağımız
 • ETS Authorized TOEFL iBT Center
 • Cambridge English Language Assement
 • University of Cambridge Esol Examinations

TOEFL sınavı puanları, TOEFL sınavının kalite, adalet ve %100 akademik içerik itibarı sayesinde öne çıkmanıza yardımcı olur. 130'dan fazla ülkede bulunan 9,000'den fazla kolej, üniversite ve başka kurumlar da dahil olmak üzere dünyada en çok kabul edilen İngilizce dili sınavıdır. Ve bu listeye dünyadaki en iyi 100 üniversite de dahildir. TOEFL sınavı, akademik bir sınıfta gerçekten kullanılan İngilizce becerilerine sahip olduğunuzu kanıtlamanıza yardımcı olur. Sınavda, tıpkı bir sınıfta yapacağınız gibi bir ders kitabından alınan bir parçayı okuyabilir, bir anlatımı dinleyebilir ve ardından yanıt olarak konuşabilir veya yazı yazabilirsiniz. Sınav %100 akademik sorulardan ve görevlerden oluştuğu için birçok üniversite bu sınavı kayıt kabul kararları verirken kullanılmak üzere en uygun sınav olarak görmektedir. Tabii ki Speaking mülakatı bulunan bir sınava girebilirsiniz, peki ya görüşme yaptığınız kişi kötü bir gün geçiriyorsa ve size hak ettiğinizden daha düşük bir puan verirse? TOEFL sınavında, şüphesiz puanınız daha nesnel ve güvenilirdir; çünkü Speaking yanıtları kaydedilir ve yerel sınav yerinde bulunan tek bir puanlayıcı yerine üç ila altı ETS puanlayıcısı tarafından değerlendirilir.

Bölüm Zaman Soru Sayısı İçerik
Okuma 60-80 dk 36-56 adet 3 – 4 adet akademik metnin okunarak, ilgili soruların cevaplandırılması
Dinleme 60-90 dk 34-51 adet Konu başlıklarının dinlenmesi, başlıklar hakkında diyolagların dinlenerek soruların cevaplandırılması
Mola 10 dk - -
Konuşma 20 dk 6 Başlık Belirlenen konu üzerinde dinleme ve konuşma gerçekleştirilmesi
Yazma 50 dk 2 Başlık Dinlenen ve konuşulan başlık doğrultusunda, kişinin kendi fikirleri ile metin yazımının gerçekleştirilmesi

Uluslararası İngilizce Dil Sınav Sistemi (IELTS), dünyanın en çok rağbet gören profesyonellerin tercih ettiği İngilizce dil yeterliliği sınavıdır.

IELTS sonuçları dünyanın her yerinde, 135 ülkede eğitim kurumları, işverenler, meslek kuruluşları ve devletlerin de dahil olduğu 9.000’den fazla organizasyonun kabul ettiği bir sınavdır.

IELTS sınav içeriği, uluslararası uzmanlar ekibi tarafından geliştirilip sınavın milliyet, kültürel arka plan, cinsiyet, hayat tarzı ya da bölge ayırt etmeksizin adil ve önyargısız olmasını sağlamak için geniş çaplı araştırmalara dayandırılmaktadır.

Bölüm Zaman Soru Sayısı İçerik
Dinleme 40 dk 40 soru 4 ses kaydı dinlenip (diyaloglar ve monologlar) sorulara cevap verilmesi
Okuma 60 dk 40 soru Parçaların okunarak sorulara cevap verilmesi
Mola 10 dk - -
Yazma 60 dk/td> 2 Başlık Grafiğin tarif edilerek (20 dk) , sunulmuş konu üzerinde metin yazılması
Konuşma 11-14 dakika 3 Başlık Eğitmenler ile genel konular üzerinde konuşma

TOEIC (Test of English for International Communication) günlük iş İngilizcesini test eden uluslararası bir sınavdır. TOEIC, TOEFL, GRE, GMAT gibi sınavların da hazırlayıcısı olan ETS'nin, işletmeler için özel olarak uyguladığı bir testtir. Tüm dünyaca tanınan ve uygulan TOEIC, İngilizce düzey belirleme amacıyla en çok kullanılan sınavlardan birisidir. Her yıl 60’tan fazla ülkede, 3 milyondan fazla kişi ve binlerce uluslararası kurum tarafından kullanılmaktadır.

Bölüm Zaman Soru Sayısı İçerik
Dinleme 45 dk 100 soru
 1. Kısım: Fotoğraflar - 4 şıklı 10 soru
 2. Kısım: Soru-Cevap - 3 şıklı 30 soru
 3. Kısım: Kısa diyaloglar - 10 diyalog, her biri için 4 şıklı 3 soru
 4. Kısım: Kısa konuşmalar - 10 konuşma, her biri için 4 şıklı 3 soru
Okuma 75 dk 100 soru
 1. Kısım: Eksik cümleleri doldurma: 4 şıklı 40 soru
 2. Kısım: Metin doldurma - 4 metin, her birinde 4 şıklı 3 soru
 3. Kısım: Okuduğunu anlama - Tek metinli 28 soru, çift metinli 20 soru
Konuşma 20 dk 11 soru
 1. Görev: Metini sesli okuma
 2. Görev: Herhangi bir resmi tanımlama
 3. Görev: Sorulara cevap verme
 4. Görev: Verilen bilgileri kullanarak soruları cevaplama
 5. Görev: Çözüm önerme
 6. Görev: Herhangi bir fikri ifade etme
Yazma 60 dk 8 soru
 1. Ölçüt: Resme dayalı bir cümle yazma
 2. Ölçüt: Yazılmış bir isteğe cevap vermek

GRE Sınavı, fen bilimleri, mühendislik, sosyal bilimler, işletme, beşeri bilimler ve edebiyat, eğitim ve diğer alanlardaki lisansüstü programlara başvuran bireyler kadar MBA programlarına başvuran bireylerin de girdiği bir sınavdır. Bu sınav, tüm dünyadaki lisansüstü okullara, işletme fakültelerine ve burs veren kurumlara açtıkları programlara başvuru yapanların niteliklerini değerlendirmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır.

The College Bord tarafından hazırlanan SAT Sınavı (Scholastic Aptitude Test) Amerika’da bir liseden mezun olan ya da mezun olmak üzere olan öğrencilerin, üniversitelerin lisans bölümlerine başvuru yapmak istediklerinde girmek zorunda olduğu bir sınavdır. Amerikan vatandaşlarının yanı sıra, Amerika’da eğitim almak isteyen yabancı uyruklu öğrencilerin de SAT sınavına girmesi gerekmektedir. SAT sınavı sonucundan elde edilen puana göre lisan yerleştirmesi yapılmaktadır.

Bu sınavdan alınacak düzey kişinin Amerika yada Kanada lise yeterlilik derecesine sahip olup olmadığını belirler. Lise diplomasına ihtiyaç duyan kişiler içindir.

Cambridge Assessment; İngiltere OCR Sınavları Kurulu, Cambridge ESOL ve Cambridge Uluslararası Sınavları dahil değerlendirmelerden sorumlu Cambridge Üniversitesi’nin eğitim dışı bölümdür.

Her yıl, 135 ülkede 1.5 milyondan fazla kişi yaygın olarak iş ve eğitim amaçlı bu sınavlara katılmaktadır.

Sınavlar, Avrupa Konseyi tarafından yayınlanan Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı ile doğrudan bağlantılıdır.

Cambridge sınavları kendi içerisinde şu şekilde kategorilendirilmiştir:

 • KET (Key English Test)

  Geçilmesi gereken en düşük seviyeli sınavdır. Başlangıç seviyesindekiler içindir.

 • PET (Preliminary English Test)

  Bu sınav günlük yaşamla ilgili yazma ve konuşmadan oluşmaktadır. Önceden tahmin edilebilir istekler, basit metinlerden okuma ve kişisel mektupları yazabilenler içindir.

 • FCE (First Certificate in English)

  Bu sınav konuşma ve yazma bölümlerinden oluşmaktadır. Kendini iafede ederken daha geniş bir kelime daarcığı kullanan, görüşlerini rahatça ifade edebilenler içindir.

 • CAE (Cambridge Certificate of Advanced)

  İngilizcesinin akademik seviyede olduğunu kanıtlamak isteyenlerin girmesi gereken ilk sınavdır.Akıcı bir ingilizce ile sosyal ve profesyonel alanda konuşabilenler içindir.

 • CPE (Certificate of Proficiency in English)

  Cambridge sınavlarının en üst basamağıdır. Üniversite ve şirketlerde geçerliliği olan sertifikadır. Bu sertifika sahipleri İngilizceyi ana dilleri kadar iyi konuşabilirler.

Oxford Language Academy olarak; tüm bunların yanında Kurumlara Özel İngilizce programlarımızla, fiziksel gücün yanında çok sayıda beceriye sahip profesyonellerin beyin gücüne katkıda bulunuyor; en iyiyi sürekli öğrenim haline getiriyoruz.


...
...
...
...
...
Grup ve Özel Derslerimiz
 • Hukuk
 • Finans
 • Pazarlama
 • Mühendislik
 • Turizm
 • İnsan kaynakları
 • Havacılık
 • Mühendislik


Bağlantıda Kalın

Menu
×